(karta nr 4317)
 

ASO - Zderzaki bezpieczeństwa

Zderzaki bezpieczeństwa – ochrona miejsc narażonych na zgniatanie lub ścinanie.

Zderzaki bezpieczeństwa (inaczej zderzaki rezystancyjne) SENTIR bumper – są to czujniki naciskowe, służące do zabezpieczenia krawędzi, miejsc narażonych na zgniatanie lub ścinanie przez automatyczny ruch urządzenia, np. bram hangarowych, podnośników, wózków samojezdnych etc.

Zderzaki znajdują zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu, chronią zarówno ludzi przed obrażeniami ciała jak i maszyny przed uszkodzeniem.

Zderzak bezpieczeństwa, w odróżnieniu od listwy, charakteryzuje się dużo większym skokiem roboczym, dzięki czemu jest skuteczniejszy przy przejmowaniu uderzeń przy większej bezwładności urządzenia.

Dzięki powłoce ze sztucznej skóry możemy wykonać zderzaki w różnych kształtach, co pozwala na dostosowanie do zabezpieczanej powierzchni.

Zastosowanie powłoki ze sztucznej skóry, pozwala na zaoszczędzenie kosztów nawet do 30% w porównaniu do zderzaków z innych materiałów, takich jak NBR czy poliuretan. Istnieje również możliwość wykonania zderzaków w różnych kolorach RAL, z nadrukiem, stemplem logotypu firmy czy innego znaku jaki jest potrzebny.

Przy stosowaniu zderzaków narażonych na czynniki zewnętrzne, jak deszcz czy duża wilgoć, możemy wykonać zderzak bezpieczeństwa spełniający wymagania takich warunków pracy. Zderzaki bezpieczeństwa to bardzo elastyczne rozwiązanie do zabezpieczania krawędzi czy całych powierzchni elementów ruchomych. W takich rozwiązaniach możemy stosować również diody LED oraz wykorzystać listwy bezpieczeństwa w konstrukcji zderzaków, co daje niesamowite efekty i doskonałą jakość bezpieczeństwa. Jeśli listwy bezpieczeństwa nie spełniają Twoich wymogów odnośnie drogi hamowania i potrzebujesz innego rozwiązania, zderzaki są idealną alternatywą.

SENTIR bumper 60-100
Wymiary (szer. x wys.): 60 mm x 100 mm

derzaki-bezpieczenstwa-sentir-bumper-aso

[Więcej informacji]

SENTIR bumper 100-200
Wymiary (szer. x wys.): 100 mm x 200 mm

zderzaki-bezpieczenstwa-sentir-bumper-aso

[Więcej informacji]

SENTIR bumper 150-300
Wymiary (szer. x wys.): 150 mm x 300 mm

zderzaki-bezpieczenstwa-sentir-bumper-aso

[Więcej informacji]

SENTIR bumper 200-400
Wymiary (szer. x wys.): 200 mm x 400 mm

zderzaki-bezpieczenstwa-sentir-bumper-aso

[Więcej informacji]

powrót