(karta nr 4323)
 

ASO - Maty bezpieczeństwa

Maty bezpieczeństwa – zabezpieczenia powierzchni i obszarów niebezpiecznych

Maty bezpieczeństwa (inaczej maty rezystancyjne czy maty naciskowe) SENTIR mat to czujniki naciskowe, służące do zabezpieczenia powierzchni i obszarów niebezpiecznych. Dzięki swojej budowie (monolit poliuretanu) nie są narażone na czynniki zewnętrzne typu pył, kurz czy opiłki drewna, mogą więc pracować w najtrudniejszych warunkach i przy najbardziej wymagających robotach czy obrabiarkach.

Maty bezpieczeństwa to idealne rozwiązanie do zabezpieczenia całej powierzchni wokół maszyny. Ich sygnał, w porównaniu do zastosowań optycznych, nie ulega zakłóceniom przez dym lub drobne ciała stałe unoszące się w powietrzu, np. podczas obróbki drewna czy innych materiałów generujących zapylenie. Jeśli warunki wymagają twardszej powłoki wierzchniej, mata naciskowa może być wykonana zarówno z powłoką ze stali nierdzewnej jak i aluminium. Maty naciskowe posiadają powierzchnię z antypoślizgowym wzorem, co umożliwia doskonały komfort pracy przy zaolejonej powierzchni.

Sygnał rezystancyjny daje całkowitą pewność, że mata działa poprawnie. Do aktywacji wystarczy siła 150 N. Mata bezpieczeństwa SENTIR jest wyposażona w 2 dwużyłowe kable połączeniowe i umożliwia podłączenie kilku mat w szeregu do maksymalnej powierzchni 10 m2. Jeden koniec przewodu łączy przekaźnik bezpieczeństwa, natomiast wtyczka z rezystorem znajduje się na końcu obwodu. Przekaźnik bezpieczeństwa monitoruje cały obwód obejmujący trasę okablowania i maty, poprzez kontrolowanie rezystancji. Przy zwarciu dwóch powierzchni natychmiast podajemy sygnał do elektroniki, który następnie podawany jest na wyjściu. Mata naciskowa może być wyposażona w diody LED i grzałki – otwory montażowe.

Każda mata bezpieczeństwa wykonywana jest indywidualnie. Maty na wymiar.

SENTIR mat 14-1T4.0-NP
Wymiary (dł. x szer. x wys.): 750mm x 1000 mm x 14 mm

SENTIR-mat

[Więcej informacji]

SENTIR mat 14-1T4.0-NP
Wymiary (dł. x szer. x wys.): 1000mm x 1000 mm x 14 mm

SENTIR-mat

[Więcej informacji]

SENTIR mat 14-1T4.0-NP
Wymiary (dł. x szer. x wys.): 1500mm x 1000 mm x 14 mm

SENTIR-mat

[Więcej informacji]

Maty na wymiar

SENTIR-mat

[Więcej informacji]

powrót