nowe technologie
home NORKOM
nowe technologie
Kontakt
Nasi dostawcy
Lista referencyjna

© NORKOM 2008

(karta nr 2024)

Sprężyny gazowe.

przemysłowe sprężyny gazowe

film instruktażowy

sprężyna gazowa

Przemysłowe sprężyny gazowe ACE są bezobsługowymi zamkniętymi układami, które zawierają azot pod ciśnieniem. Do tłumienia w położeniu końcowym jest stosowany olej hydrauliczny. Przy oddziaływaniu na sprężynę gazową, np. podczas zamykania klapy, azot przepływa przez otwór dławiący w tłoku i umożliwia zachowanie określonej prędkości wsuwania. W tym czasie sprężyna gazowa działa w kierunku przeciwnym do siły ciężkości klapy. Podczas otwierania klapy azot przepływa w kierunku przeciwnym i wspomaga siłę mięśni. Zawarty olej zapewnia łagodne tłumienie na końcu skoku, pod warunkiem, że tłoczysko będzie skierowane w dół. Prędkość wsuwania i wysuwania jest ustalona przez otwór dławiący.

Nowe przemysłowe sprężyny gazowe ACE oferowane są z tłoczyskiem pokrytym twardą warstwą ceramiczną zwiększającą znacząco żywotność sprężyn. Zintegrowano również nisko-tarciowe łożysko z komorą smarną, co powoduje zmniejszenie współczynnika tarcia.

Przemysłowe sprężyny gazowe są oferowane o średnicy korpusu od 8 mm do 70 mm i sile od 10 N do 5000 N. Sprężyny gazowe posiadają dzięki zintegrowanemu zbiornikowi smaru zmniejszoną siłę tarcia spoczynkowego, małą siłę tarcia ruchowego i dużą trwałość. Położenie zabudowy jest dowolne. Jednak tłumienie końcowe występuje tylko przy zabudowie z tłoczyskiem skierowanym na dół. Siła nacisku może być dodatkowo dopasowana zaworem. Różnorodne elementy wyposażenia ułatwiają montaż i umożliwiają uniwersalne ich zastosowanie. Sprężyny gazowe są stosowane wszędzie tam, gdzie występuje podnoszenie i opuszczanie. Wspomagają one siłę mięśni i służą do kontrolowanego podnoszenia i opuszczania pokryw, kołpaków, klap itp. Sprężyny gazowe są dobierane indywidualnie do określonych zastosowań przy pomocy programu obliczeniowego. Dzięki wbudowanemu specjalnemu zaworowi możliwe jest szybkie skorygowanie ciśnienia do średniej wartości.

Przemysłowe sprężyny gazowe są skuteczne w kierunku ciągnącym i są oferowane o średnicy zewnętrznej od 19 mm do 28 mm.

Blokujące sprężyny gazowe są blokowane i odryglowywane w każdym położeniu w obrębie skoku. Wykonywane są z blokowaniem sztywnym lub sprężystym i oferowane o sile wysuwu do 1300N. Wyłączanie sprężyn gazowych odbywa się zwalniakiem hydraulicznym lub manualnie.

Dzięki szerokiej ofercie elementów okuć i oprzyrządowania przemysłowe sprężyny gazowe i hamulce olejowe można montować bezpośrednio bez większych nakładów. Firma dostarcza różnorodne oprzyrządowanie, wykonane według norm DIN, jak: głowice przegubowe, widełki, przeguby kątowe, panewki kuliste i śruby przegubowe. Do tego ACE oferuje końcówki kuliste ze stali odpornej na zużycie dla ciągle rosnących wymagań zastosowań przemysłowych. Nowo rozwijane okucia w ponad 30 wariantach stwarzają różnorodne kombinacje ich optymalnego zastosowania. Przy pomocy programu obliczeniowego są dobierane nie tylko sprężyny gazowe, ale także dopasowane, idealne wyposażenie do indywidualnych przypadków zastosowań.

sprężyna gazowa    sprężyna gazowa   

seria GS12 - GS15

[dokumentacja techniczna] [Sprężyny gazowe seria GS12 - GS15]sprężyny gazowe1,48 MB

seria GS19 - GS22

[dokumentacja techniczna] [Sprężyny gazowe seria GS19 - GS22]sprężyny gazowe1,43 MB

seria GS28 - GS40

[dokumentacja techniczna] [Sprężyny gazowe seria GS28 - GS40]sprężyny gazowe1,35 MB

seria GZ19 - GZ28

[dokumentacja techniczna] [Sprężyny gazowe seria GZ19 - GZ28]sprężyny gazowe1,32 MB

Informacje ogólne - sprężyny gazowe

[dokumentacja techniczna] [Sprężyny gazowe informacja ogólna]sprężyny gazowe301 KB

powrót